Gry edukacyjne wspierające rozwój malucha

Zakup zabawek dla dzieci to nie tylko zapewnienie im rozrywki, ale również zadbanie o rozwój zmysłowo-ruchowy. Ważne jest aby produkty były wykonane z materiałów niezagrażających maluchowi oraz nie zawierały niewielkich elementów, które można łatwo połknąć. Zamiast zwykłych zabawek warto postawić na gry edukacyjne dla dzieci kiddabadam.com, stanowiące połączenie figli, harców i nauki.

Mata edukacyjna

W pierwszych miesiącach życia niezbędny zakup stanowi mata edukacyjna. Stworzona jest z myślą o wsparciu rozwoju zmysłowego dzięki elementom wydającym dźwięki, kolorowym pluszakom zawieszonym na pałąkach oraz detalom wykonanym z materiałów o różnej teksturze. Dziecko wędruje w granicach dywanika i ujawnia kolejne tajemnice jakie skrywają się wokół niego.

Karuzela

Nad łóżeczkiem warto zainstalować karuzelę, która pozytywnie wpłynie na odkrywanie świata zmysłem wzroku oraz słuchu. Kombinacja spokojnej muzyki i ruchu kolorowych elementów wzbudzi ciekawość malucha, a w przypadku zmęczenia wprowadzi go w fazę snu.

Zarówno matę edukacyjną jak i karuzelę można w łatwy sposób zapakować i zabrać w podróż, dzięki czemu dziecko szybko zaaklimatyzuje się w nowym otoczeniu rozpoznając zabawki towarzyszące mu każdego dnia.

Dodaj komentarz