Klawiatura idealna dla gracza – jaką wybrać?

OK dla klawiatury mechanicznej

Wiele osób zastanawia się na zakup jakiej klawiatury się zdecydować. Dla graczy zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dostępnym na rynku są klawiatury mechaniczne. Jednak wybór odpowiedniego modelu z uwzględnieniem odpowiedniego rodzaju przełączników nie jest rzeczą prostą.

Jak zbudowana jest klawiatura mechaniczna?

W przypadku klawiatur mechanicznych dla graczy budowa jest nieco bardziej skomplikowana niż innych rodzajów klawiatur. Każdy przycisk posiada bowiem swój osobny mechanizm. Są dwa główne rodzaje mechanizmów wykorzystywanych w tego rodzaju sprzęcie – Cherry MX oraz mniej popularne – Kailh rodem z Chin. Są niezwykle precyzyjne oraz szybkie. Ich największą wadą jest głośność działania.

Jak działają przełączniki Cherry MX?

W Polsce spotkać można kilka typów przełączników Cherry MX np. czerwone, brązowe, białe, czarne i niebieskie. Czym się różnią poza kolorem? Niektóre z nich lepiej sprawdzą się podczas grania lub pisania. Do pisania na klawiaturze najlepszym rozwiązaniem są przyciski Cherry MX Blue, których aktywacji towarzyszy charakterystyczny dźwięk. Szacunkowa ilość kliknięć w tym przypadku to aż 50 mln! Warto mieć także na uwadze, że działanie klawiatury mechanicznej jest takie same przez cały okres użytkowania.

Dodaj komentarz