Komputerowe gry logiczne

Gry logiczne to jedne z najbardziej ulubionych gier zarówno dzieci, jak i dorosłych. To świetny sposób zarówno na odpoczynek oraz ćwiczenie umysłu ze szczególnym naciskiem na pamięć, koncentrację oraz logiczne myślenie. Wygrać logiczną grę nie sposób polegając na szczęściu. Niezwykle ważna jest strategia.

Gdyby ktoś chciał podzielić gry logiczne na kategorie, z pewnością wymieniłby gry karciane, 3 w 1 rzędzie (lub więcej), kulki… w zasadzie wymieniać można byłoby w nieskończoność. Zawsze też można zastosować znacznie prostszy podział na logiczne gry komputerowe oraz planszowe. Planszówki zna chyba każdy. Warcaby, szachy czy geniusz to jedne z najbardziej popularnych, które podbiły serca ludzi na całym świecie.

Niemniej jednak coraz większą popularnością cieszą się gry komputerowe. W związku z tym poniżej przedstawię zaledwie parę przykładów, być może mniej rozpoznawalnych, gier logicznych. Uwolnij Ajpi – gra dla najmłodszych. Bohaterką gry jest tytułowa Ajpi, której trzeba pomóc znaleźć wyjście z pokoju. Rozwija spostrzegawczość u dzieci w wieku przedszkolnym.

  • Skarb piratów – głównym zadaniem jest poszukiwanie ukrytych skarbów piratów. Znaleziony skarb daje przepustkę na kolejny i zarazem trudniejszy poziom.
  • Detektyw – w grze wcielamy się w tytułowego detektywa, a naszym zadaniem jest znaleźć porywacza Świętego Mikołaja. Oczywiście w tym celu korzystamy ze wskazówek.
  • Czarodziej – gra mająca na celu uwolnienie czarodzieja poprzez rozwiązywanie zagadek oraz wykorzystanie spostrzegawczości.
  • Tetris – jedna z najbardziej znany komputerowych gier logicznych. Polega na układaniu spadających klocków w różnym kształcie. Naszym celem jest ułożenie ich tak, aby na planszy było ich jak najmniej. Jeśli rząd zostanie w całości zapełniony, wtedy znika, przez co zyskujemy więcej miejsca.

Dodaj komentarz