MMO – zdobywają coraz większą popularność

Po raz pierwszy pojawiły się w roku 1990, ale o prawdziwych narodzinach można mówić dopiero w połowie lat dziewięćdziesiątych wraz z premierą tytułu Ultima Online. Przez długi czas interesowali się nimi tylko zapaleńcy. Dziś, ciężko znaleźć osobę, która interesuje się komputerowym światem, a zastanawiałaby się czym są gry MMO. Rodzaj ten zaczyna powoli wypierać standardowe gry.

MMO

Co to są gry MMO? Gry MMO polegają na prowadzeniu rozgrywki w sieci, poprzez przeglądarkę internetową. Udział w zabawie może brać olbrzymia ilość graczy. W jednym czasie, współzawodniczyć mogą nawet tysiące graczy z całego świata. Dodatkowo, między nimi zachodzi komunikacja i interakcja, co sprzyja atrakcyjności gry. To chyba właśnie cecha, która spotyka się z największą sympatią. MMO pozwala także na prowadzenie rozgrywek, które wiążą się także z zarobkiem finansowym.

Jak można kupić grę?

Opisując zjawisko dotyczące tego rodzaju rozrywki, przedstawiający czym są gry MMO, należy przede wszystkim omówić sposób nabywania gier, a właściwie uzyskiwania do nich dostępu. Zdecydowanie będzie to bardziej właściwy termin. Należy tu wymienić dwa systemy płatnicze, które otwierają możliwość gry w dany tytuł. Pierwszy to abonament, który może występować w rozmaitych okresach. Najczęściej spotykaną formą jest wykupienie miesięcznego dostępu do możliwości korzystania z danej gry. Drugi rodzaj określany jest mianem mikropłatności. Wśród nich można wyróżnić dwa modele. Pierwszy zakłada możliwość bezpłatnego korzystanie ze wszystkich możliwości gry, mówi się wtedy o tzw. grach „free to play”, drugi przyznaje darmowy dostęp do gry, jednocześnie udostępniając płatne możliwości urozmaicania sobie rozgrywki. W takiej sytuacji gracz płaci np. za wykup nowej broni, zbroi czy dodatkowej mapy. Ulepszenia, które podlegają finansowaniu odgrywają znaczącą rolę w rozgrywce. Dzięki nim, można zapewnić sobie przewagę nad przeciwnikiem, ułatwić sobie możliwość jego pokonania czy zapewnić bardziej swobodne poruszanie się po świecie.

Dodaj komentarz