MMO – zdobywają coraz większą popularność

Po raz pierwszy pojawiły się w roku 1990, ale o prawdziwych narodzinach można mówić dopiero w połowie lat dziewięćdziesiątych wraz z premierą tytułu Ultima Online. Przez długi czas interesowali się nimi tylko zapaleńcy. Dziś, ciężko znaleźć osobę, która interesuje się komputerowym światem, a zastanawiałaby się czym są gry MMO. Rodzaj ten zaczyna powoli wypierać standardowe gry.

MMO

Co to są gry MMO? Gry MMO polegają na prowadzeniu rozgrywki w sieci, poprzez przeglądarkę internetową. Udział w zabawie może brać olbrzymia ilość graczy. W jednym czasie, współzawodniczyć mogą nawet tysiące graczy z całego świata. Dodatkowo, między nimi zachodzi komunikacja i interakcja, co sprzyja atrakcyjności gry. To chyba właśnie cecha, która spotyka się z największą sympatią. MMO pozwala także na prowadzenie rozgrywek, które wiążą się także z zarobkiem finansowym.

Jak można kupić grę?

Opisując zjawisko dotyczące tego rodzaju rozrywki, przedstawiający czym są gry MMO, należy przede wszystkim omówić sposób nabywania gier, a właściwie uzyskiwania do nich dostępu. Zdecydowanie będzie to bardziej właściwy termin. Należy tu wymienić dwa systemy płatnicze, które otwierają możliwość gry w dany tytuł. Pierwszy to abonament, który może występować w rozmaitych okresach. Najczęściej spotykaną formą jest wykupienie miesięcznego dostępu do możliwości korzystania z danej gry. Drugi rodzaj określany jest mianem mikropłatności. Wśród nich można wyróżnić dwa modele. Pierwszy zakłada możliwość bezpłatnego korzystanie ze wszystkich możliwości gry, mówi się wtedy o tzw. grach „free to play”, drugi przyznaje darmowy dostęp do gry, jednocześnie udostępniając płatne możliwości urozmaicania sobie rozgrywki. W takiej sytuacji gracz płaci np. za wykup nowej broni, zbroi czy dodatkowej mapy. Ulepszenia, które podlegają finansowaniu odgrywają znaczącą rolę w rozgrywce. Dzięki nim, można zapewnić sobie przewagę nad przeciwnikiem, ułatwić sobie możliwość jego pokonania czy zapewnić bardziej swobodne poruszanie się po świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *