Plecaki turystyczne- ciekawe modele

Wybierając się w góry, powinniśmy mieć dobry sprzęt. Sprzęt może być oczywiście różnie rozumiany. W zależności od tego, w jakie góry się udajemy i jaki typ górskiego trekkingu uprawiamy, może być to różny sprzęt. W podstawowym wydaniu turystyki górskiej, do sprzętu zaliczymy głównie odzież, buty i plecak. Zajmiemy się dzisiaj tym ostatnim elementem, czyli plecakiem turystycznym.

Czym różnią się plecaki turystyczne od zwykłych plecaków?

Zanim omówimy sobie szczegółowo kwestię plecaków turystycznych https://www.krakowsport.pl/pol_m_Turystyka_Plecaki-1894.html, to dobrze byłoby powiedzieć sobie o tym, czym różnią się one od zwykłych plecaków. Różnic jest sporo, choć na pierwszy rzut oka, będą one wyglądały podobnie. Przede wszystkim plecaki przeznaczone do uprawiania trekkingu.

Największa różnica w plecakach turystycznych wynika z jakości wykonania, komfortu użytkowania oraz designu. Ten ostatni jest raczej w przypadku plecaków turystycznych najmniej istotny, co nie sprawia, że plecaki są brzydkie na przykład. Widocznie jednak widać, że plecak turystyczny wyróżnia się wyglądem.

Cechy dobrych plecaków turystycznych

Oczywiście powinniśmy powiedzieć sobie, jakie cechy powinien posiadać dobry plecak turystyczny. Pierwsza i podstawowa rzecz, jaka musi być spełniona to wygoda. Często jeździmy na przykład na wielodniowe wyprawy, więc kwestia wygody jest pierwszorzędna.

Jeśli pierwszego dnia coś nas będzie lekko ocierać, to możemy być pewni, że ostatniego będzie nas to naprawdę boleć lub bardzo irytować. Dobry plecak musi mieć miękkie i szerokie szelki. Rozmiar powinien być proporcjonalny to wielkości plecaka, a co za tym idzie do proporcjonalnego ciężaru.

Drugą kwestią, którą dobrze jest poruszyć, jest kwestia wodoodporności. Szczególnie plecaki projektowane z myślą o wielodniowych wypadach, muszą być wodoodporne i dotyczy to samego plecaka, jak i na przykład suwaków.

Ostatnia ważna sprawa, to kwestia posiadania wielu przegród i możliwości podpięcia czegoś za pomocą troka.