Rodzinne gry familijne

Gry familijne to zawsze doskonałe rozwiązanie na nudny wieczór! W większości przypadków, gry planszowe familijne nie posiadają ograniczeń wiekowych, a więc mogą być idealną rozrywką dla całych rodzin oraz kilku pokoleń. Gry planszowe są o wiele zdrowsze, niżeli ciągłe oglądanie telewizji, czy też granie na komputerze. Dlatego warto mieć w domu, chociaż kilka planszówek, które będą wspaniałą rozrywką na długie wieczory.

Jakie gry familijne warto wybrać?

gry familijneBardzo fajną i stosunkowo młodą grą jest Dobble 1 2 3, która jest dostępna, zarówno w wersji dla młodszych, jak i dla nieco starszych graczy. Jest to gra karciana, ale jej formy można dowolnie zmieniać według swojego upodobania.

Ciekawą grą jest także Takenoko, która polega na zajmowaniu się uprawą ryżu oraz pól bambusowych. Jest to gra strategiczna, która wymaga myślenia oraz racjonalnego działania. Dlatego też jest grą edukacyjną i skierowaną nawet dla najmłodszych graczy, którym na pewno przypadną do gustu jej zasady oraz grafika.

Świetną grą na to, aby lepiej się poznać, a przy okazji dobrze się bawić, z całą pewnością jest gra o nazwie Pytaki. Polega ona na kolejnym losowaniu pytań oraz zadań i odpowiadaniu na nie lub kolejno wykonywanie wylosowanych poleceń. Jest to gra, która kształtuje samoocenę, a także światopogląd. Pomaga lepiej się poznać oraz wytworzyć w sobie empatię i zdolności poznawcze. Warto grać w nią z nawet najmłodszymi graczami, aby dać im możliwość jak najlepszego rozwoju oraz dobrego startu w przyszłość.

Dodaj komentarz