Zalety grania w gry planszowe z dziećmi

gry planszowe

Gry planszowe dla dzieci nieco różnią się od tych, w jakie grają dorośli. Nie oznacza to jednak, że nie można w nie grać ze swoją pociechą. Taka forma rozrywki ma wiele korzyści i pozwala dziecku rozwinąć skrzydła. Jakie zalety mają gry planszowe dla dzieci? Jak wybrać najlepsze rozwiązanie? Gdzie można dokonać zakupu?

Gry planszowe dla dzieci

Taka forma spędzania czasu z dzieckiem jest niezwykle korzystna, gdyż daje sporo radości i uśmiechu. Nawet gra w prostą grę może sprawić, że miło spędzimy czas z najmłodszymi domownikami. Dla każdego dziecka i rodzica jest to niezwykle istotna kwestia. Rodzinne granie umacnia więzi i pielęgnuje kontakt z pociechą. Aktualnie w sklepach online np. na egmont.pl znajdziemy mnóstwo ciekawych gier, z jakich skorzystają nawet dzieci do 3 roku życia. Zapoznanie dziecka z taką zabawą jest możliwe już od najmłodszych lat. Dobierzmy zatem planszówkę do wieku dziecka i nauczmy malucha, jak grać.

gry planszowe dla dzieci

Zalety planszówek dla dzieci

Sporą zaletą planszówek dla dzieci jest fakt, że pełnią one funkcje edukacyjne. Przede wszystkim uczą dziecko zdrowego współzawodnictwa i tego, że nie zawsze się wygrywa. Rozpoczęcie rywalizacji z rodzeństwem i rodzicami pozwoli przygotować dziecko do innych sytuacji życiowych, jakie będą miały miejsce np. w szkole. Rodzic może z powodzeniem nauczyć malucha, czym jest rywalizacja i jak przestrzegać zasad gry. To okazja do tego, aby dziecko nauczyło się uczciwości i przestrzegania reguł. Pamiętajmy też o logicznym i strategicznym myśleniu, które pobudza kreatywność.