Gry bitewne – kultowy Warhammer

Wiele figurkowych bitew jest rozgrywanych codziennie na całym świecie, a nowe jednostki są ciągle dodawane przez producenta do bardzo już rozbudowanej puli. Co sprawia, że gry bitewne takie jak warhammer 40k są tak popularne?

Fani, którzy są zaangażowani w miniaturowe bitwy są często bardzo oddani swojemu zajęciu. Każda kolekcja przedstawiająca inną armię z tego fantastycznego świata jest niekiedy godna podziwu. Figurki są bardzo często malowane z wielką dokładnością i robią bardzo dobre wrażenie nie tylko na ludziach związanych z tym hobby. Armie złożone niekiedy z setek miniaturek i modeli, pomalowane w piękny sposób świadczą o ogromnym oddaniu fanów, którzy bardzo cenią sobie dużą pracę autorów i producentów włożoną w wierne oddanie realiów fantasy. Rynek takich gier jest według różnych szacunków warty miliony.

Na pewno gry takie jak ta, są bardzo dopracowane i głęboko zakorzenione w kulturze fantastyki. Nawiązują one do wielu archetypów, które pojawiają się w wielu książkach z gatunku fantasy i science fiction, a także są bardzo przystępne dla wielu nowych graczy. Rozpoczęcie gry może być bardzo łatwe, jednak opanowanie wszystkich zasad i umiejętności może często wymagać bardzo dużo poświęconego czasu i pasji.

Dodaj komentarz