Gry planszowe dla czterolatków

Umysłowy rozwój dziecka jest niezbędny. Jak jednak zapewnić mu odpowiednie bodźce? Najlepszą metodą jest nauka poprzez zabawę. Można to osiągnąć między innymi dzięki fajnym grom planszowym dla dzieci.

gryplanszowe

Planszówki dla czterolatków

Większość gier, które są dostępne na rynku wydaje się z myślą o dzieciach powyżej 5 lub 6 roku życia. Chociaż wybór tych gier jest ogromny, to czasem trudno znaleźć coś dla młodszych dzieci. Życie czterolatka nie opiera się już tylko na podstawowych czynnościach. Coraz bardziej chce on poznać otaczający go świat. Dlatego też gry planszowe dla dzieci w tym wieku, muszą być przystosowane do ich poziomu intelektualnego, by odpowiednio kształcić ich umysł.

Jednym z przykładów takich gier może być „Memo”. Jest to pamięciowa gra, która polega na odkrywaniu i zapamiętywaniu obrazków, które trzeba połączyć w pary. Natomiast „Straszne zamczysko” jest to gra karciana, która może pomóc dzieciom oswoić się z duchami i innymi potworami, których dzieci się obawiają. Gracz musi zapamiętać, rozpoznać i przestraszyć jak największą liczbę mieszkańców zamku.

Gra o dźwiękach „Bim Bom” oraz gra w zapachy „Nos w nos” są to bardziej wymagające planszówki. Rozwijają zmysły dziecka i pozwalają na zapamiętanie najważniejszych dźwięków oraz zapachów.

Dodaj komentarz