Jak wybrać laptop? Jaki najlepszy?

Wybór laptopów jest duży, dlatego można mieć problem, żeby wybrać odpowiedni model. Należy zwrócić uwagę na szereg parametrów, od których będzie zależeć to, jak sprzęt będzie działać.

Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, do jakich zastosowań laptop będzie używany. Jeżeli ma służyć wyłącznie do przeglądania stron internetowych, czy oglądania seriali, w zupełności wystarczy podstawowy laptop ze zintegrowaną kartą graficzną. Jeżeli chodzi o model, na którym będzie można grać w gry komputerowe czy tworzyć grafiki lub renderować filmy, laptop musi mieć mocniejszy procesor oraz dedykowaną kartę graficzną.

Można wybierać spośród przenośnych komputerów nowych, ale dobrym rozwiązaniem będą również laptopy poleasingowe Dell od Pro4IT. W tym wypadku można zdecydować się na zakup komputera o dobrych parametrach, ale nie będzie on tak drogi, jak nowy. Decydując się na laptop poleasingowy Dell trzeba sprawdzić, czy ma sprawny procesor i czy działa bez zarzutu. Większość tego typu komputerów używanych ma dobrą jakości i z pewnością jeszcze długo posłuży.

Wybór komputera powinien zależeć od takich parametrów jak: procesor, karta graficzna, matryca, rozmiar oraz rozdzielczość ekranu. Należy zwrócić również szczególną uwagę na system operacyjny, jeżeli jest dołączony do komputera, dysk twardy, pojemność RAM. Obecnie wiele komputerów posiada matową matrycę, która umożliwia korzystanie z laptopa nawet na słońcu, ponieważ ekran nie odbija światła. Dodatkowym plusem w laptopie na pewno będzie również podświetlenie klawiatury oraz duża ilość portów usb.

Dodaj komentarz