Zalety huśtawek bocianie gniazdo

Huśtawki bocianie gniazdo swoją formą przypominają prawdziwe gniazdo ptaków. Siedzisko jest najczęściej okrągłe lub owalne. Posada grubszą otoczkę, wewnątrz której znajduje się materiał do siedzenia. Może być on wykonane z gładkiego materiału lub plecionej liny. Użytkownik minimalnie zapada się, co przekłada się na wyższą wygodę użytkowania. Zmniejsza to ryzyko upadku, co jest szczególne ważne w przypadku dzieci.

Wysoka odporność na czynniki zewnętrzne

Huśtawka z rodzaju „bocianie gniazdo” często spotykana jest w miejscach użyteczności publicznej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować ją również we własnym ogrodzie. Model wykonany z dobrej jakości tworzyw jest całkowicie odporny na warunki eksploatacji m.in. deszcz, wiatr, śnieg, promieniowanie UV, czy też zmienne temperatury. Ponadto na zimę można zakupić specjalny pokrowiec, który kompleksowo ochroni konstrukcję urządzenia.

Ćwiczenia przez zabawę

Dziecko korzystając z huśtawki bocianie gniazdo nie tylko bawi się, ale również ćwiczy mięśnie nóg, czy też rąk. Urządzenie tego typu pobudza napięcie mięśniowe. Uczy ono balansowania ciałem, czy też utrzymania równowagi. Warto wiedzieć, że tego typu huśtawki często wykorzystywane są podczas zajęć terapeutycznych np. z dziećmi o ograniczonej sprawności ruchowej. Udowodniono, że pozytywnie wpływają one na rozwój najmłodszych. Nie można również nie wspomnieć o tym, że są one źródłem prawdziwej frajdy (niezależnie od wieku).

Dodaj komentarz